Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Co to jest bitcoin ?

Na pewno większość z nas co najmniej raz słyszała nazwę bitcoin. Bitcoin jest to pierwsza kryptowaluta która odniosła sukces na rynku międzynarodowym. Bitcoin jest oczywiście walutą wirtualną , tak więc nie da się jej dotknąć , ani schować do kieszeni. Jest to po prostu elektroniczny zapis czyli zakodowany specjalnym szyfrem ciąg znaków. O bitcoinie stało się głośno w momencie , gdy na szczycie górki spekulacyjnej osoby które nabyły bitcoiny lub je wykopały za pomocą tak zwanych koparek bitcoina na samym początku istnienia tej krytpowaluty mogły kilkusetkrotnie pomnożyć swój majątek.

Oczywiście analogicznie osoby które kupiły bitcoiny na szczycie górki spekulacyjnej w nadziei , że dorobią się na nim jeszcze bardziej znacznie straciły. W jaki sposób przechowujemy bitcoiny ? Bitcoiny przechowujemy w tak zwanych portfelach internetowych , a więc dowolnym nośnikiem na którym możemy coś zapisać – może być to dysk twardy naszego komputera , pendrive , a nawet płyta CD. Czysto teoretycznie może być to również dyskietka.