Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Czy pożyczki bez bik są korzystne ?

Co raz to więcej firm proponuje nam tak zwane pożyczki bez bik. Czy takie pożyczki mogą być dla nas korzystne ? Czy jest wręcz odwrotnie ? Spróbujmy przeanalizować w jaki sposób są one udzielane i na jakich zasadach. Przypomnijmy , że bik to tak zwane biuro informacji kredytowej , a więc firma która przechowuje zgodnie z ustawą nasze dane osobowe , oraz informacje o tym w jaki sposób spłacamy kredyty oraz pożyczki , jakie są nasze opóźnienia.

Na podstawie tych czynników jest nam wystawiana ocena która później jest brana pod uwagę przez firmy finansowe które udzielają pożyczek oraz kredytów przy oszacowaniu na ile wiarygodnym klientem jesteśmy. W przypadku gdy ocena takiej firmy jest wysoka , to mamy szanse na uzyskanie kredytu czy też pożyczki , lub po prostu mamy szanse zaciągnięcia takiego zobowiązania na lepszych warunkach. A co z osobami które mają bardzo słabą ocenę w Biurach Informacji Kredytowych ? Oczywiście takie osoby nie mają praktycznie szans na kredyt (który jest zarezerwowany dla banków – przypomnijmy).

Jednak w przypadku takich osób z pomocą przychodzą tutaj firmy pożyczkowe oferujące tak zwane pożyczki bez bik. Czy takie pożyczki są korzystne ? Oczywiście , że tak ale dla firm które ich udzielają. Dlaczego ? Ponieważ tego typu pożyczki są oprocentowane drakońskim wręcz oprocentowaniem i firmy pożyczkowe ponosząc oczywiście większe ryzyko zarabiają na prawdę wielkie pieniądze , kosztem osób które i tak mają ogromne problemy finansowe.