Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Dlaczego zarabiamy co raz mniej ?

Dlaczego zarabiamy co raz mniej , jest co raz gorzej , ludzie nie mają pieniędzy – tego typu stwierdzenia można usłyszeć bardzo często , szczególnie w miejscach w których mieszkają mniej zamożni obywatele naszego kraju. Czy słusznie tak mówią ? Oczywiście w pewnych środowiskach tego typu tez bez wątpienia będzie można uznać jako zasadne , jednak jeśli używamy takich stwierdzeń co do kraju w którym mieszkamy do zdecydowanie musimy wziąć pod uwagę ogół naszego społeczeństwa. Średnia krajowa w naszym kraju rośnie z kwartału na kwartał już od wielu lat , nawet jak weźmiemy pod uwagę najniższe zarobki to również mamy do czynienia z podobnym wzrostem.

Jeśli natomiast bierzemy pod uwage przypadki związane z ewidentymi skrajnościami to każda teza będzie zasadna oraz uprawniona. Weźmy pod uwagę inflacje która w Polsce już od kilku lat jest na poziomie wręcz błędu statystycznego – co więcej co raz więcej ekonomistów sądzi , że mamy wręcz do czynienia z deflacją która może potrwać co najmniej kilka kwartałów , biorąc pod uwagę dodatni wzrost gospodarczy który przewyższa wzrost wydajności pracy oraz fakt iż mamy bezrobocie na dramatycznie niskim poziomie , to możemy bez wątpienia stwierdzić , że Polska jest krajem sukcesu i rosnących szans.