Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Jak uniknąć komornika ?

Tak na prawdę to każdego z nas może w życiu spotkać sytuacja z której będziemy mieli do czynienia z komornikiem. Nawet takie osoby które posiadają odpowiednie środki finansowe , aby na bieżąco realizować swoje wszelkie płatności. Jednak jak pokazują badania , to łatwo stwierdzić , że bardzo wiele osób ma do czynienia z komornikiem poprzez zaniedbanie. Wielu osobom bardzo często zdarza się , że zapomną zapłacić jakiejś faktury na banalnie niską kwotę myśląc sobie , że zapłacą ją w momencie gdy uzbiera się tam tak zwana okrągła sumka.

Pamiętajmy o tym , że polskie prawo nie nakazuje wysyłania tak zwanych wezwań do zapłaty tylko i wyłącznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Równie dobrze może być to zwykly list który znajdujemy w skrzynce pocztowej i być może wywalamy razem z resztą ulotek. Aby uniknąć komornika , tak na prawdę potrzebna jest niezwykła staranność , a pomóc może nam w tym również pomysłowość. Spróbujmy po prostu płatności które mamy zaplanowane co miesiąc przerzucić na konto bankowe z poleceniem zapłaty , a wszelkie inne płatności po prostu regulować raz na miesiąc czy raz na dwa miesiące. Takie podejście na pewno pomoże nam uniknąć komornika , bo koszta komornicze w tym kraju są bardzo wysokie.