Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu , że dzięki skonsolidowaniu naszego kredytu będziemy mieli możliwość zaoszczędzenia sobie czasu i fatygi przy przelewaniu kilku kwot na nasze konta kredytowe. Bzdura. Oczywiście , że chodzi o to , żeby przy okazji konsolidacji naszego kredytu możliwie jak najwięcej zaoszczędzić. Czy to jest realne ?

Oczywiście , że tak. W przypadku gdy mamy kredyty w wielu bankach to w ten sposób zyskujemy dodatkową kartę przetargową , tak aby nasze szanse na wytargowanie lepszych warunków uzyskania kredytu gotówkowego były jeszcze lepsze. Bardzo dobrym pomysłem , będzie odwiedzenie wszystkich placówek bankowych w których mamy kredyty i powiedzeniu sobie wprost o naszych zamiarach skonsolidowania kredytu. Jest to niemal pewne , że w takim przypadku któryś z banków zaproponuje nam warunki kredu skonsolidowanego na o wiele lepszym poziomie niż inne.