Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Kredyt odnawialny w koncie

Jeśli pieniądze twojej firmy, sa cały czas w obiegu, na pewno zdarzyły ci się sytuacje, kiedy w kieszeni nie miałeś nawet złotówki, a przed sobą kilka faktur do zapłacenia. Nie oznacza to wcale, ze straciłeś płynność finansową. Będziesz miał pieniądze jutro, lub nawet za kilka dni. Tak działa wiele branż i jakoś sobie radzą. Powiesz pewnie, że stres związany z oczekiwaniem na przelewy przekracza twoje możliwości. Jest na to sposób, z którego skorzystało już wielu przedsiębiorców. To kredyt odnawialny w koncie. Pomoże ci w sytuacji, kiedy nagle potrzebujesz gotówki na funkcjonowanie firmy i jednocześnie spodziewasz się wpływów w najbliższych dniach.

Dzięki dostępnym na koncie środkom, możesz z nich korzystać do ustalonego limitu. Natomiast każdy wpływ gotówki na twój rachunek, powoduje jego spłatę i ponowny dostęp do określonych pieniędzy. To tak , jakbyś miał możliwość wielokrotnego korzystania z przyznanego limitu. Najlepiej, jeśli jesteś stałym klientem banku i możesz wykazać się dobra historią rachunku, nie powinieneś mieć wówczas problemu z uzyskaniem tego kredytu.

Oprocentowanie jest różne, w zależności od banku, z reguły wynosi około 13 – 13,5% w skali roku. Przyjmuje się jednak, że im wyższa kwota limitu, tym niższe jest oprocentowanie nominalne. Nie istnieją tu miesięczne raty, które zobowiązany jesteś spłacać regularnie. Bank zawiera umowę zwykle na rok, jednak w przypadku, kiedy właściwie wywiązujesz się z jej warunków, przedłuża ja automatycznie na kolejny okres.