Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Kredyt studencki

W ostatnich latach, bardzo dużą popularnością cieszą się kredyty studenckie, które sa doskonałą forma otrzymania dodatkowych pieniędzy przez osoby uczące się. Nie jest ważne, czy studiujesz na uczelni prywatnej, czy państwowej, ważne jest to, abyś w momencie ubiegania się o taki kredyt, miał nie więcej niż 25 lat. Maksymalna wysokość kredytu wynosi 30 000 złotych. Nie otrzymasz jednak tych pieniędzy jednorazowo, tylko w transzach miesięcznych, które będzie wypłacał ci bank przez 10 miesięcy w roku ( tyle trwa dokładnie rok akademicki).

Obecnie jest to kwota 600 złotych miesięcznie. Przez cały okres studiów, jesteś zwolniony ze spłaty poszczególnych rat kredytu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, kredyt zaczynasz spłacać, dopiero po ukończeniu studiów – najpóźniej jednak po 2 latach od zakończenia nauki. Jeśli chodzi o odsetki, sa one kilka razy mniejsze, niż inne oferty kredytowe w licznych bankach, Nie ma tez sensu, porównywać różnych ofert, dlatego ze warunki jego uzyskania, oprocentowanie i wysokość poszczególnych transz, sa dla każdego równe, niezależnie od banku w jakim złożysz wniosek o kredyt.

Niektórzy studenci, decydują się na taki kredyt, aby mieć odpowiednie środki na utrzymanie podczas studiów. Inni, co miesiąc wpłacają uzyskane pieniądze na lokaty bankowe. Dzięki temu po zakończeniu nauki będą mieli pełną kwotę kredytu na rozpoczęcie biznesu bądź spłatę. W przypadku lokat bankowych, zainwestowane w ten sposób pieniądze dadzą dodatkowa pulę z odsetek.