Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów (zazwyczaj są to kredyty hipoteczne) banki bardzo agresywnie promują oferty kredytów w obcych walutach. To znaczy w walutach w których nie zarabiamy bo jak powszechnie wiadomo bardzo duży procent Polaków zarabia niestety w funtach brytyjskich oraz euro pracując na przykład w Niemczech czy też we Francji.

Ostatnie doświadczenia z frankiem szwajcarskim spowodowały jednak niechęć Polaków do brania kredytów w obcej walucie. Czy słusznie ? Oczywiście , że tak. Na uwagę zasługuje bez wątpienia uczciwość naszych banków oraz fakt na jak wiele pozwala im rząd. Mimo to , iż stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są już praktycznie na poziomie Banku Szwajcarii to i tak kredyty dostępne w Polsce są o wiele , wiele droższe niż kredyty które udzielane są w Szwajcarii.

Oczywiście ryzykując kredyt w tak zwanej obcej walucie można zarobić bardzo dużo pieniędzy , jednak jest to oczywiste , że musimy się również liczyć ze stratą. Warto dodać , że puki nie zarabiamy w tej walucie w której bierzemy kredyt to musimy się liczyć z różnymi sytuacjami stresowymi i musimy zdać sobie sprawę , że to w znacznej mierze właśnie kurs danej waluty będzie decydował o naszym spokoju.