Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe są modne w Polsce od zaledwie sześciu , może siedmiu lat a już mają co raz to większy udział w rynku pożyczek gotówkowych. W czym tkwi fenomen pożyczek społecznościowych ? Fenomen pożyczek społecznościowych polega na tym , iż tak na prawdę pożyczki społecznościowe to jedyna forma pożyczania pieniędzy która ma jeszcze coś wspólnego z rynkowym pożyczaniem pieniędzy. Firmy pożyczkowe biorą swoje oprocentowanie tak na prawdę z sufitu.

Z kolei banki, mimo to iż mogą pożyczać pieniądze za malutki procent od Narodowego Banku Polskiego są uparte do granic możliwości i co tu dużo mówić musza się w pewnym sensie kierować większą ostrożnością od innych instytucji , gdyż muszą postępować zgodnie z ustawą o prawie bankowym , do czego firmy pożyczkowe czy też portale oferujące pożyczki społecznościowe nie są absolutnie zobligowane. W jaki sposób są udzielane pożyczki społecznościowe ? Bardzo prosty.

Pierwszą czynnością którą musimy wykonać pożyczając pieniądze na portalu społecznościowym jest rejestracja i potwierdzenie swojej tożsamości. Po weryfikacji swojej tożsamości oraz weryfikacji przez portal w firmach informacji kredytowej możemy już zaoferować swoją pierwszą aukcje. Oczywiście , najlepiej na samym początku nie pożyczać zbyt dużych kwot , dzięki czemu mamy szanse na dużo niższe oprocentowanie.