Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu klientów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podpisując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć sobie na pytanie czy takie działanie jest legalne i czy bank może w nas wmusić podpisanie umowy o ubezpieczanie naszego kredytu. A więc zacznijmy od początku.

Jedną z podstawowych czynności jakie musi wykonać bank zanim udzieli nam jakiegokolwiek kredytu czy też pożyczki jest szczegółowe zbadanie naszej sytuacji finansowej , tak aby maksymalnie uprawdopodobnić fakt iż spłacimy nasz kredyt lub pożyczkę bez większych problemów. Zazwyczaj część dochodowa polega na tym iż musimy przedstawić stosowne zaświadczenia , jednak w przypadku gdy prowadzimy rachunek bankowy w danym banku to nie musimy robić nic.

W przypadku , gdy w grę wchodzą niewielkie kwoty to bardzo często wystarczy w takim przypadku zwykłe oświadczenie które składamy na piśmie. Jeśli bank uzna , że nasza wiarygodność nie jest wystarczająca może chcieć ubezpieczyć taki kredyt , jednak w innym przypadku wmuszanie ubezpieczenia jest po prostu karygodne.