Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Wezwanie do zapłaty – czy jest powód do paniki ?

W przypadku gdy spóźniliśmy się z płatnością faktury za przykładowo telewizję kablową co najmniej kilkanaście dni to bardzo możliwe , że otrzymamy wówczas tak zwane wezwanie do zapłaty. Czy wezwanie do zapłaty jest dokumentem którego powinniśmy się przestraszyć ? Absolutnie tak nie jest. Pierwsze co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić jest sprawdzenie czy opłaciliśmy tę fakturę. Jeśli tak to powinniśmy bez wątpienia zachować spokój , gdyż wezwanie do zapłaty które właśnie trzymamy w ręku było pisane prawdopodobnie kilkanaście dni temu i bardzo możliwe ,że w tym czasie nasza płatność została zaksięgowana na koncie firmy której jesteśmy winni pieniądze.

W celu ustalenia stanu faktycznego najlepiej się więc skontaktować z ifolinią i ustalenia czy nasze pieniądze dotarły. W przypadku , gdy zapłaciliśmy a nie dotarły , to najlepiej sprawdzić osobiście czy pieniądze zostały wysłane na odpowiedni numer konta. W przypadku gdy był on wpisywany w banku internetowym lub ręcznie na poczcie mogliśmy popełnić niewielki błąd (lub też numer konta został źle rozczytany) w takich sytuacjach powinnismy jak najszybciej skontaktować się z naszym bankiem lub placówką pocztową.