Średnia krajowa płaca – czy jest miarodajna ?

Raz w miesiącu Główny Urząd Statystyczny podaje dane o tak zwanej średniej pensji w przedsiębiorstwach , a więc popularnie zwaną „średnią krajową”. More »

Kredyt w obcej walucie – czy to dobry pomysł ?

Z niemal każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi super ofertami kredytowymi. W przypadku dużych kredytów More »

Chwilówki – zmora naszych czasów czy odpowiedź na potrzeby rynku ?

Od kilku lat jesteśmy ze wsząd bombardowani reklamami tak zwanych chwilówek , a więc pożyczek udzielanych na krótki okres czasu na tak zwany lichwiarski procent. Radio , telewizja , prasa sportowa i inne . More »

Umowa ubezpieczenia kredytu

Wielu kilentów bankowych którzy biorą pożyczki lub też kredyty skarży się na to , że podposując dowolną umowę o kredyt czy też pożyczkę wręcz oczywistym staje się podpisanie umowy o ubezpieczenie takiego kredytu. Spróbujmy więc odpowiedzieć s More »

Kredyt Konsolidacyjny czy warto ?

Wiele osób które posiadaja więcej niż jeden kredyt gotówkowy na swoim koncie zastanawia się nad możliwością skonsolidowania takiego kredytu. Co może dać nam konsolidacja ? Oczywiście nie chodzi o banalne stwierdzenia typu More »

 

Zbudujmy sobie hotel i na nim zaróbmy!

Wielu z nas bez wątpienia zastanawiało się nad możliwością dorobienia sobie do co miesięcznej pensji. W przypadku , gdy nie posiadamy odpowiedniego kapitału aby móc go inwestować to najlepszym , a właściwie to jedynym możliwym sposobem będzie oczywiście znalezienie sobie dodatkowego zajęcia poza godzinami pracy. Co jednak w przypadku ,gdy już mamy zgromadzony kapitał i możemy sobie pozwolić na konkretną inwestycję ?

Według wielu osób bardzo dobrym sposobem na pomnożenie swojego kapitału będzie bez wątpienia kupno mieszkania w celu późniejszego wynajmowania go osobom trzecim. Oczywiście jest to dobry pomysł. Średnia stopa zwrotu za wynajem mieszkania w dużym mieście wacha się między pięć a siedem procent , tak więc jest to dosyć satysfakcjonująca dowolnego inwestora stopa zwrotu.

Co jednak gdy , chcemy robić to jeszcze bardziej pasywnie , nie zawracać sobie głowy remontami oraz relacjami z lokatorami ? Bardzo dobrym pomysłem będzie kupno udziału w hotelu , a więc kupno pokoju hotelowego. Obsługą takich inwestycji zajmują się firmy które budują hotele , zajmują się kompleksowo zarządzaniem nimi (pobierając oczywiście odpowiednią prowizję) , a nam transferują co miesięcznie czy też co kwartalnie zyski z tego typu działalności. Bez wątpienia jest to jedna z lepszych form inwestycji dla osób chcących żyć z procentu z kapitału.